Warianty okien dachowych Velux

Poniżej prezentujemy dostępne modele z zakresu okien dachowych producenta Velux
dostępne w Gdańsku w Ambit Gdańsk.

Velux Gdańsk

Velux GZL

GZL to najpopularniejsze okna firmy Velux. Wyposażone są w energooszczędną, hartowaną i laminowaną szybę, dzięki czemu wykazują doskonałą odporność na czynniki atmosferyczne, a ponadto bardzo dobrze wygłuszają i charakteryzują się wysokim współczynnikiem szczelności. Dzięki laminowanej wewnętrznej szybie, pod oknem można spokojnie spać, pracować i bawić się. Nawet w przypadku bardzo silnego uderzenia i stłuczenia, kawałki szkła pozostaną sklejone folią i nie spadną. To idealne rozwiązanie, aby zapewnić spokój i bezpieczeństwo.

Większość okien dachowych Velux jest wyposażonych w górny uchwyt otwierający. Ma to dwie istotne zalety: łatwe otwieranie i zamykanie okna, nawet jeżeli bezpośrednio pod nim znajdują się meble. Okno jest niżej zamontowane, dzięki czemu można przez nie wyglądać stojąc i siedząc. Taka wysokość montażu to również wygodny dostęp do rolet i wentylacji.

Velux GLL

GLL to obrotowe okna drewniane. Specjalna konstrukcja okna, nazwana ThermoTechnology, oparta jest na wysokiej jakości drewnie łączonym z wysokoizolacyjnym tworzywem EPS. Zapewnia ona lepsze parametry izolacyjne i mniejsze rachunki za energię. Okna GLL wyposażone są w dodatkową uszczelkę, która zapewnia 4. najwyższą klasę szczelności okna. Pozwala to cieszyć się komfortem bez niepożądanych przeciągów. W połączeniu z konstrukcją ThermoTechnology jest to okno o doskonałych parametrach energetycznych.

Velux GLU

GLU firmy Velux to okna drewniano-poliuretanowe. Dzięki zastosowaniu specjalnej konstrukcji ThermoTechnology z wysokotemperaturową obróbką drewna używanego do produkcji rdzenia, okno jest bardziej trwałe i stabilne oraz ma jeszcze lepsze parametry izolacyjne. Inaczej niż w przypadku okien z PCV, poliuretanowa konstrukcja okna jest uformowana jako jedna część. Dzięki temu naroża są gładkie i bez połączeń, przez co nie gromadzi się na nich wilgoć, kurz i brud. Okna nie wymagają konserwacji, wystarczy je od czasu do czasu przetrzeć. Takie zalety sprawiły, że okna GLU stały się jednymi z najpopularniejszych okien dachowych w Łodzi i okolicach. Doskonale pasują zarówno do pokryć z stalowych, jak ceramicznych oraz betonowych.

Velux GPL

Velux GPL to okna drewniane, klapowo-obrotowe. Okna obrotowo-klapowe wykonane są z drewna sosnowego klejonego warstwowo, pokrywanego impregnatem i lakierem. Okno można unieść na górnych zawiasach nawet do kąta 45°, co pozwala uzyskać znakomity panoramiczny widok i zapewnić więcej miejsca nad głową. Łatwe mycie okna dzięki obrotowi skrzydła o 180° na środkowym zawiasie.

Velux GPU

Velux oferuje wersję okien GPL drewniano poliuretanową w technologii rdzenia drewnianego pokrytego ciśnieniowo poliuretanem w kolorze białym. Okno można unieść na górnych zawiasach nawet do kąta 45°, co pozwala uzyskać znakomity panoramiczny widok i zapewnić więcej miejsca nad głową. Łatwe mycie okna dzięki obrotowi skrzydła o 180° na środkowym zawiasie. Okna GPU to doskonały wybór dla osób, które chcą zapewnić sobie panoramiczny widok z własnego poddasza. 

Velux GGL

GGL to okna z serii premium. Są to okna superenergoszczędne z szybami dwukomorowymi, szkłem klejonym bezpiecznym oraz powłokami antyroszeniowymi. Doskonały bilans energetyczny zapewnia niski współczynnik przenikania ciepła okna Uw = 1,0 W/(m2K) oraz wysoki współczynnik przepuszczalności energii słonecznej g = 0,50. 

Velux GGU

Rozwiązaniem gwarantującym spokojny sen jest montaż okien dachowych z pakietem wyciszania deszczu, które redukują jego odgłosy aż o 7 dB. Ciszę zapewnia zwiększona grubość szyby zewnętrznej i specjalne oblachowania pokryte folią wyciszającą. Tak wyposażone okna pomogą spokojnie przespać całą noc, nawet podczas największej ulewy. 

Velux GDL

GDL to w zasadzie nie okna, a balkon dachowy. Doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie chcą dużej ingerencji w budynek, a jednocześnie chcą zachować możliwość stworzenia małej przestrzeni zewnętrznej na poddaszu. Górna część ze skrzydłem otwierającym się bezstopniowo do góry do kąta 45°. Dolna część wysuwana do pionu z barierkami po bokach. Balkon dostępny w dwóch szerokościach – 94 i 114 cm. 

Gdzie kupić okna dachowe Velux w Gdańsku

W firmie Ambit w Gdańsku sprzedajemy dachy od 1992 roku, a nasz wykwalifikowany personel ma ponad 25-letnie doświadczenie. Skorzystaj całkowicie za darmo z pomocy naszego doradcy, który policzy dla Ciebie pokrycie dachowe wykonane z wykorzystaniem okna dachowego Velux, zaproponuje inne modele i producentów oraz zapewni:

 • Darmową, pełną wycenę kosztu pokrycia dachowego
 • Profesjonalne doradztwo w zakresie okien dachowych
 • Korzystną ofertę kupna okien dachowych Velux w Gdańsku z wysokimi rabatami
 • Realizację inwestycji przez sprawdzone zespoły dekarskie w Gdańsku

Jesteśmy do Twojej dyspozycji. Skontaktuj się z nami, a nasz ekspert odpowie na pytania i zaproponuje bardzo korzystną kalkulację na okno dachowe Velux.

Ambit Jan Zielonkowski i wspólnicy sp. j.
ul. Cementowa 5-9
80-298 Gdańsk

Velux - zdjęcia realizacji

Obejrzyj poniżej wyselekcjonowane obiekty referencyjne okien dachowych Velux

Napisz do nas

     Szukasz okna dachowego Velux w innym mieście niż w Gdańsku - zmień miasto

     Nasi partnerzy od okien dachowych w Gdańsku

     Pracujemy wyłącznie z 1 najpopularniejszymi producentami okien dachowych dostępnych w Gdańsku: